TJ SOKOL KRÁLOVICE

Sobota 6.10.2012 Sokol Královice - FC Tempo Praha 2:0

07.10.2012 09:12

Fotbalisté Sokola Královice na domácím hřišti opět nezaváhali a v 8. kole nejvyšší pražské fotbalové soutěže porazili FC Tempo Praha 2:0.

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Zatímco první poločas byl jasně v režii domácích, po změně stran hrozili častěji hosté, kteří však svoji aktivitu nedokázali gólově vyjádřit.

Domácí vstoupili do zápasu řádně nažhaveni a už po pěti minutách mohli jít do vedení, když Randa ideálně vysunul na levé straně Formáčka, ten téměř z brankové čáry přesně odcentroval, ale nabíhající Kahuda bohužel bránu minul. Ve 14. minutě se rychlonohý Formáček šikovně zbavil svého strážce, ale z růžku malého vápna měl i on vychýlenou mušku. Vše si ale vynahradil v minutě následující, kdy zatáhl míč po levé straně, obloučkem jej nasměroval před bránu a tam číhající Michal Holeček z voleje trefil přesně - 1:0.

Po dalších sedmi minutách mohlo být s hosty ještě hůře. Tomáš Randa našel kolmou přihrávkou nabíhajícího Krejču, kterého naštěstí pro hosty zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Domácí ale byli dál při chuti a svoji převahu vyjádřili ve 30. minutě druhým gólem. Vše začalo u Formáčka, který dlouhým pasem na pravé straně uvolnil Holečka a jeho přízemní centr protlačil za brankovou čáru Michal Krejča - 2:0.

Ve 33. minutě se po Randově přihrávce objevil v čisté šanci Holeček, ale hostující bránu přestřelil. Poločas se pak dohrál v klidu, bez výraznějšího vzruchu před oběma brankami.

Do druhé půle nastoupili hosté mnohem aktivněji. Zpřesnili hru, u míče byli o krok dříve než domácí, získávali územní převahu a pokoušeli se i o častější střelbu. Šance hostů však spolehlivě likvidoval Milan Havlík v brance Královic. Několika skvělými zákroky držel čisté konto a když už se hostujícímu týmu podařilo ho překonat, pomohla domácím branková konstrukce.

V závěru hosté tlačili, chtěli s nepříznivým stavem něco udělat, ale domácí obrana už svého soupeře do vážnější šance nepustila. Královická tvrz tak zůstala v letošní sezóně opět nedobytná.

Sokol Královice - FC Tempo Praha 2:0 (2:0)
Branky:
15. Holeček, 30. Krejča. ŽK: 45. Randa - 37. Kasl, 41. Žalud, 49. Kadlec, 57. Míka, 77. Holas. Rozhodčí: Hrubeš - Stumpf, Čermák. Diváků: 100.
Královice: Havlík - Hrazdíra, Koranda, Novák, Slováček - Votava - Krejča (81. Zikmund), Kahuda, Randa
(87. Tancibudek), Formáček - Holeček (70. L. Dufek).
FC Tempo: Kuchař - Kadlec, Vrba (46. Vrzal), Prucek, Žalud - Kasl (46. Hurka), Míka, Tománek, Holas - Nwogu (80. T. Geissler), Hlavík.

Hlasy trenérů
Jan Hegedüs (Královice):
„Hodnotím zápas tak, že druhou půli nás Tempo dostalo pod tlak. První půle byla z naší strany dobře rozehraná, ale druhou půli nás dostali pod tlak, že jsme měli hodně práce, abychom ten výsledek udrželi. Musíme balón podržet, vyvézt ho a zahrát si dopředu a ne že ho budeme jen nakopávat. Máme tři body, je to dobré, ale chtělo by tomu dát větší náboj. Teď se budeme připravovat na velké derby s Uhříněvsí.”
Libor Koller (Tempo): „Prohráli jsme úplně zbytečně, protože první poločas jsme nechali domácí dvakrát úplně lehce skórovat, a nebyli jsme vůbec aktivní. Útočníci vpředu nepodrželi míč, ani nepomohli směrem dozadu. Poločas tak skončil 2:0. V druhém poločase jsme se rapidně zvedli, hrálo se převážně na jednu bránu, měli jsme tam břevno a tyč. Velkou šanci tam měl i Nwogu a Hlavík šel sám na brankáře. Když nedáme branku, tak nemůžeme počítat s nějakým úspěchem. Myslím, že za druhý poločas jsme si zasloužili bod. Když ale nedáme gól, tak nemůžeme brát body.”

Na videozáznam z utkání se můžete podívat zde